Ratlankio vidinėje pusėje esantį žymėjimą sudaro skaičių ir raidžių kombinacija, kuri suteikia informaciją apie apie ratlankio skersmenį, plotį ir išnešimą. Ratlankio ženklinimas suteikia daug svarbios informacijos.

Skaičių ir raidžių kombinacija padeda ne tik parinkti tinkamus ratlankius, tačiau parodo ir kitus parametrus. Ar žinote, ką reiškia raidė ,,J“ (kuri seka po skaičiaus reiškiančio ratlankio plotį coliais)?

Taip pat nevisi vairuotojai žino ką reiškia kombinacija ,,H2“. Toliau perskaitysite ką šios raidės simbolizuoja.

Ratlankio žymėjimo paaiškinimas.

Kaip pavyzdį pateiksime ratlankio žymėjimą – 9Jx20 H2 ET60

9 yra ratlankio plotis coliais (1 colis atitinka 25.4 mm.)

20 yra ratlankio skersmuo, taip pat išreikštas coliais.

ET60 yra ratlankio išnešimas. Tai atstumas nuo ratlankio centrinės ašies iki ratlankio tvirtinimo plokštumos, išreikštas milimetrais.

Išnešimas gali būti ir teigiamas, ir neigiamas.

Raidės J ir H2 raidžių ir skaičių derinyje

Raidė „J” reiškia ratlankio profilį. Tai žymuo, naudojamas ratlankio apvado profiliui apibrėžti, kurio niekada neturėtumėte ignoruoti. Ratų apvadai ir padangos turi būti suderinami. Toliau išvardyti įvairūs ratų apvadų tipai:

A. Dviračiai, mopedai, motociklai…

B. Seno modelio ratlankiai iki 6 colių pločio.

D. Dviračiai, mopedai, motociklai…

E. Sunkvežimiai, traktoriai, furgonai.

F. Furgonai, sunkvežimiai, krautuvai.

G. H. Furgonai, sunkvežimiai.

J. Lengvieji automobiliai.

JJ. Visureigiai.

P.K. Senesnių modelių automobiliai.

S. Tam tikri komercinės paskirties automobiliai.

W. Žemės ūkio traktoriai.

Šių skirtingų tipų ratlankių briaunos kartais gali skirtis viena nuo kitos. Svarbu prisiminti, kad kai kurių tipų automobiliams ir ratlankiams gali būti priskiriami keli profiliai.

Kodėl profiliai visada svarbūs

Svarbiausia yra suderinamumas – pažvelkite į pavyzdį, iliustruojantį populiaraus 6 colių pločio rato skerspjūvį. Pavyzdyje matyti skirtumas tarp „J” ir „B” profilių.

Nepaisant to, kad abu ratlankiai skirti naudoti lengvajame automobilyje, draudžiama naudoti padangas, skirtas „J”, su ratais, kuriuose naudojamas „B” profilis. Turėtumėte įsitikinti, kad ratų profiliai ir padangos visada sutampa.

„H2” yra ratlankio profilio simbolis. Jis paprastai būna ant ratlankio įspaustų raidžių – skaitmenų simbolių pabaigoje. Siekdami išgauti reikiamą standumą, gamintojai ratų konstrukciją sustiprina.

Ratlankio kontūro gamybos konstrukcijos

Kalbant apie ratlankių apvadus, yra tam tikrų ratų kontūro konstrukcijos variantų. Lentelėje pateikiami lengvųjų automobilių ratlankių konstrukcijos variantai:

Toliau išvardyti ratų profiliai nebenaudojami lengvuosiuose automobiliuose:

Pusiau krintantys
Plokščia bazė
Dalijamas
Su nuleistu centru
15° kritimo centras

Nors jų vis dar galima rasti sunkvežimiuose, furgonuose ir žemės ūkio transporto priemonėse, jos nebenaudojamos lengvuosiuose automobiliuose.

Taigi, ant jūsų automobilio ratlankių išgraviruotas kodas nėra toks paslaptingas. Jei žinote, ką reiškia šie simboliai, galite nesunkiai sužinoti viską, ką reikia žinoti, kad būtų sumontuotos puikios padangos. Jei žinote, kokio dydžio ir profilio yra jūsų automobilio ratlankiai, galite pasinaudoti mūsų svetaine ir išsirinkti geriausius ratlankius. Išsirinkti idealų komplektą, tinkantį jūsų automobiliui ir vairavimo stiliui, galima vos keliais paspaudimais.

www.ratlankiai2024.lt